Jak si najít svůj kout

Jak si najít svůj koutek a svůj klid? Babo raď, chtělo by se napsat. Ale jak tak ráda ze sebe chrlím neutuchající motivaci: malujte klidně i na zemi, hledejte si své místo. Vězte, že existuje!

 

Lucie Seifertová, autorka úspěšných kreslených leporel, v jednom rozhovoru přiznala, že zprvu kreslila opravdu na podlaze a ve volném čase si při škole přivydělávala uklízením. Vyšly nádherné knihy v několika jazycích.

Z toho plyne, že všechno jde, když se chce, výmluvy pošlete k čertu!

Místa a kouty zkoušejte. Ideální je klidný světlý kout, protože na práci musíme vidět. Ideální je kout, kde nejsou vzácné vázy a koberce, protože pracujeme s barvami a od štětce se nám bude prášit. Hledejte své místo, kde se cítíte dobře. Zkoušejte různé kouty, aby vám v nich kvetla inspirace. 

PS: Jakmile svůj kout konečně najdete, prosím, nechte jej otevřený náhodným chvilkám tvoření. Neuklízejte jej. Ať vás láká svou magnetickou silou! Budete-li jej mít stále v pohotovosti, nebudete ztrácet energii přípravami, rovnou se vrhnete do procesu. Přeji vám hodně zdaru, pořádkumilovným ženám totiž právě stále nachystaný kout často nedá spát.

PPS: Jakmile budete mít svůj kout, máte kde malovat a můžete malovat společně se mnou 🙂 

Napsat komentář