O mně

Miluji hedvábí, barvy, kresbu. Jsem od narození tvořivý člověk

 

Už jako malá jsem si ráda hrála s barvami, kreslila na podlahu a stěny voskovkami, malovala na papír, tapety i trička. Malování a kreslení mě zkrátka těšilo a naplňovalo radostí. A tak je tomu dodnes.

A miluju, když učím druhé tvořit. Především ženy, které kreslí kolečka a klikyháky a tvrdí, že kreslit a malovat je výsada vyvolených.

Takže, milá ženo, nezoufej, začít kreslit a malovat je nejen možné, ale je to i důležité! Pomohu ti s tím velmi ráda! Protože vím, že si zasloužíš zastavit, najít si čas sama pro sebe a vyplnit ho tvořením. Přesně tohle zastavení a zahloubání osvěžuje ducha a povznáší náladu.

Ono ve výsledku ani nejde o to, jak krásný šátek namalujete nebo jak krásný obrázek nakreslíte, ale o uvědomění, že tvořit může každý a že je to jedna z těch nejkrásnějších činností, která byla člověku dána.

 

 

Léta letoucí jsem učila tvořit malé děti, teenagery a dospělé. Můj přístup propojuje mé zkušenosti, které mi daly roky praxe. Čeho jsem si ovšem všimla, že nejméně sebedůvěry měly dospělé ženy, naopak malé děti se do výtvarných činností vrhaly s chutí a bez nejmenšího zaváhání. Potvrzuje se tak Picassova pravda, když řekl, že celý život hledal cestu zpátky ke svému dětskému výtvarnému projevu…

Právě pro ženy vytvářím kurzy malování na hedvábí a kreslení na papír. Vím moc dobře, jak očišťující je ten pocit být v tvůrčím „flow“.

 

Pokud ještě nemáte hedvábí a barvy, vezměte měkkou tužku a papír a zkuste si kreslit.

V mé FB skupině „Začni zase kreslit“ je nyní 21 videí s kreslením pro začátečníky a já vás tam ze srdce zvu.

💛Začněte kreslit hned 💛